<

Etkinliklerimiz

Bir minik şampiyonun ardından

9 senelik ömrüne futbolu, tenisi, uslanmaz bir hastalıkla kıtalararası mücadeleyi sığdıran minik şamğiyon Cengo, formasını giydiği renklerle selamlandı. Cengo’muz Girnede’ki Doğan Türk Birliği – Gençlik Gücü maçında unutulmadı. Sarı-Lacivertli takım, minik sporcularının maskesi ile sahaya çıktı, maç sonrasında ailesi ile birlikte sevgilerini gökyüzüne gönderdi

Afrodisia Cyprus Rally

Onlardan bizi unutmayanlar... Onlar CENGO için yarışıyorlar bu yıl ve acımızı paylaşıyorlar. Mehmet Eminoğlu Investment ve Magic Touch önünden sembolik start veren bu koca yürekli adamlara yürekten teşekkür ederiz. Levent Sönmez ve takımı...Hüdan Team...Myra Properties...Hepiniz iyi ki varsınız...

Cengo’nun Meyve Ağaçları ve Dualar

Süleyman Cengiz Eminoğlu’nun aramızdan ayrılışının 40.gününde kendi evinde tüm sevenleri ile birlikte dualar okunarak en sevdiği yemekler ikram edildi. Ailesi tarafından 100 tane en sevdiği meyvelerin fidanları sevenlerine hediye edildi. O ağaçlar büyüyecek, meyve verecek, sevenleri ve sevenlerinin sevenleri yiyecek. Kuşlar yiyecek… Çünkü sevgi güzeldir.

ESK Cengiz Eminoğlu Sports Tournament Championship

Süleyman Cengiz Eminoğlu anısına okul yönetimi her yıl ‘ESK Cengiz Eminoğlu Sports Tournament Championship’ düzenleme kararı almış ve 1.si 15 Ocak 2020 tarihinde düzenlenmiştir. Cengiz’in en sevdiği sınıf arkadaşlarından biri olan Noa Duchateau takımı adına kupayı aldı. Cengiz’in hayatında okulunun çok büyük bir önemi vardı. Öğretmenleri ve arkadaşları tarafından çok sevilen Cengo’yu unutmayan ESK’ya ailesi de teşekkürlerini iletmek için ziyarete gitti.

KAV Orkide Yürüyüşü & Cengo

Kanser Araştırma Vakfı’nın (KAV) bu yıl 17’ncisini düzenlediği Orkide Yürüyüşü, 1 Mart’ta Buffavento Yolu ve Taşkent Piknik Alanı istikametinde gerçekleşti. KAV'ın düzenlediği geleneksel yürüyüşe, bu sene Cengiz’in ailesi ve okul öğretmenleri 'Cengo Anısına' katıldı. KAV Başkanı Prof. Dr. Djamgöz ile ‘Nöroblastoma Çocukluk Çağı Kanseri’ ile alakalı neler yapılabileceği konuşuldu.

Sonsuzluğa Uğurlanışın I. Yılı

Sonsuzluğa uğurlanışının I. yılında Cengo, kabri başında dualarla anıldı. Balonlar, çiçekler en sevdiği yemekler, şarkılar ve dualar gün boyu O’nun ruhu için söylendi, yendi… Sonrasında Cengiz’in sınıfı olan ESK Year 6 annesi tarafından ziyaret edilip arkadaşlarına maltesers çikolata dağıttı. En sevdiği çikolataydı. Cengo ile ilgili anılar paylaşıldı. Öğretmeni Mrs. Bora da Cengiz için en güzel anılarını bizimle paylaştı. Hepimize bu sohbet çok iyi geldi. O’na olan sevgimizi yüreğimizin en derinliklerinde hissettik.

Mektuplar - ESK Year 6

Cengiz’in sınıf arkadaşları ve öğretmeni tarafından mektuplar yazıldı. Resimler çizildi mektuplara. Anılar yazıldı… Özenle kurdelelere sarılıp güzel mavi bir kutunun içerisine konuldu ve Annesi ile Cengiz’in kardeşleri Sevil Su ve Selim Ateş okula davet edildi. Bu anlamlı etkinlik herkese çok duygulu anlar yaşattı. Sonrasında tüm mektuplar mıknatıslara basılıp Cengiz’in kabrine asıldı.

How to Dance with Cancer

Dr. Rezan Fahrioğlu Yamacı ve Prof. Dr. Mustafa Bilgin Ali Djamgöz 30 Ekim 2020’ de Bahçeşehir Üniversitesi’nin organize ettiği ‘Kanserle Nasıl Dans Edilir’ isimli bir söyleşi gerçekleştirdi. Moderatörlüğünü Assoc. Prof. Dr. Veclal Gündüz ve ‘Cengo Vakfı’nın Kurucu başkanı, Cengiz’in annesi Özge Özbekoğlu yaptı. Dinleyicilerine çok fardalı ve güncel bilgiler verilirken, Cengiz’in kısacık ömründe verdiği mücadele’den de bahsedildi. O’nun da yaptığı tam olarak ‘dans etmekti’ çünkü…

DTB Geleneksel 1. Süleyman Cengiz Eminoğlu CENGO Anı Turnuvası

Ekim 2019’da aramızdan ayrılan Doğan Türk Birliği Akademi futbolcusu Süleyman Cengiz Eminoğlu anısına ‘Geleneksel 1. Süleyman Cengiz Eminoğlu CENGO Anı Turnuvası’ düzenlendi. Karaoğlanoğlu Orhan Dural Stadyumunda 14 Kasım 2020 tarihinde 4 takım ile gerçekleştirildi. Oldukça heyecanlı geçen karşılaşmalarda finali DTB ve Gönyeli oynadı. DTB 1.liği kazanırken katılan tüm çocukların sportif ve centilmen örnek davranışları gözlerden kaçmadı. ‘Kalbimizdesin Cengo- Fikirlere Kurşun İşlemez’ slogan yazan pankartı sporcular guru rile taşıdı. DTB Başkanı Bayar Piskobulu yaptığı konuşma ile tüm katılanlara duygulu anlar yaşattı.

Online Bağış Yap! Hayallerimize ortak ol...

Bağış yap